We are a leading Manufacturer of digital autoclave controller, horizontal autoclave controller and bod incubators temperature controller from New Delhi, India.
₹ 5800 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | ST-7545A |
| Usage/Application | Laboratory |
| Type | Automatic |
| Brand | Dinteck |
| Size | 48x48,72x72,48x96 mm |
| Display | Digital |
| Color | Red,Green Digit |
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Laboratory |
| Shape | Rectangular |
| Voltage | 12-24V |
| Type | Automatic |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Brand | Dinteck |
| Display Type | Digital |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Dinteck |
| Usage/Application | Laboratory |
| Color | Red, Green, White Digit |
| Size | 48x48,72x72 mm |
| Voltage | 12-24V |
| Frequency | 50-60 Hz |
Keshav Trehan (Manager)
Dinteck
1st Floor, House No 21, Main Market, Moti Nagar
New Delhi - 110015, Delhi, India