Offering you a complete choice of products which include digital preset counter, digital production counters, digital counter cum timer, digital counter meter and digital length counter.
₹ 2100 / Piece Get Latest Price
| Brand | Dinteck |
| Display Type | Digital |
| Model Name/Number | ST-9085T |
| Color | Red Digit |
| Voltage | 110-240V |
| Material | ABS Panel |
| Number Of Digits | 6 |
₹ 9400 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Counting Production Data and Display |
| Shape | Square |
| Brand | Dinteck |
| Color | Red, White, Black |
| Size | 48x48, 72x72, 96x96 mm |
| Material | ABS Panel |
| Display | Digital |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Language | English |
| Phase | Single |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Display Type | Digital |
| Voltage | 110-240 V |
| Power Source | Corded Electric |
| Display Digit | 6-10 |
| Usage/Application | Time Display |
| Model Name/Number | ST-9444 |
| Phase | Single Phase |
| Brand | Dinteck |
| Frequency | 50-60 Hz |
Get Latest Price
| Display Type | Digital |
| Color | Black |
| Display Count | 4 |
| Voltage | 24 V |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3450 / Piece Get Latest Price
| Brand | Dinteck |
| Display Type | Digital |
| Model Name/Number | ST-9840 |
| Color | Red,Green Digit |
| Material | ABS |
| Size | 48x48,72x72,96x96 mm |
| Type | Length Counter |
| Shape | Square |
| Number Of Digits | 6-10 |
With help of experts, our organization is presenting an extensive range of Digital Length Counter.
Keshav Trehan (Manager)
Dinteck
1st Floor, House No 21, Main Market, Moti Nagar
New Delhi - 110015, Delhi, India