Manufacturer of a wide range of products which include panel digital meter, st6429 digital panel meter, st6448 digital panel meter and digital panel meter.
₹ 1650 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Dinteck |
| Usage | Industrial, Laboratory, etc |
| Dimensions | 48x48, 72x72, 48x96 mm |
| Supply Voltage | 230V AC |
| Type | Digital |
₹ 1650 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 5A |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Material | ABS Panel |
| Color | Red Digit |
| Brand | Dinteck |
| Model Name/Number | ST6429 |
| Dimension | 48x48,72x72,48x96 mm |
| Usage/Application | Industrial, Laboratory, etc |
| Number of Digit | 9 |
₹ 2850 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 5A |
| Material | ABS Panel |
| Color | Red Digit |
| Brand | Dinteck |
| Model Name/Number | ST6448 |
| Dimension | 48x48,72x72,48x96 mm |
| Usage/Application | Industrial, Laboratory, etc |
Features –
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 5A |
| Power Source | Electric |
| Mounting Type | Panel |
| Certification | Yes |
| Material | ABS Panel |
| Brand | Dinteck |
| Model Name/Number | D9234 |
| Dimension | 48x48, 72x72, 48x96 mm |
| Usage/Application | Industrial, Laboratory, etc |
Our precision engineered products are extensively used in Electrical, Mechanical, Engineering, Plastic, Chemical, Pharmaceutical, Cement, Drug, Textile, Petrochemical and Cement Industry.
Keshav Trehan (Manager)
Dinteck
1st Floor, House No 21, Main Market, Moti Nagar
New Delhi - 110015, Delhi, India