Our range of products include temperature humidity transducer and temperature and relative humidity sensor.
₹ 5700 / PIECE Get Latest Price
| Transducer Type | Other |
| Brand | Dinteck |
| Voltage | 12-24V |
| Color | White |
| Frequncy | 50-60 Hz |
| Material | ABS |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Measurement Range | 0% to 50% RH |
| Accuracy | +/-0.58-1% |
| Brand | Dinteck |
| Current | 2-20 mA |
| Color | Grey |
| Type | Humidity Sensor |
| Phase | Single |
Keshav Trehan (Manager)
Dinteck
1st Floor, House No 21, Main Market, Moti Nagar
New Delhi - 110015, Delhi, India