Our product range includes a wide range of digital data logger, universal data logger and process data logger.
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Display | LED |
| Parameter To Be Monitored | Temperature, Humidity, Pressure, etc |
| Brand | Dinteck |
| Dimension | 48x48, 72x72, 48x96 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Type Of Data Logger | Digital Data Logger |
| No. Of Channels | Multichannel |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Type Of Data Logger | Digital Data Logger |
| Usage/Application | Industrial |
| Parameter To Be Monitored | Temperature |
| Interface | USB |
| Export Of Data | CSV |
| Display | Digital |
| Dimension | 48x48,72x72,48x96 mm |
| Brand | Diinteck |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Color | Red, Green, White Digit |
| Brand | Dinteck |
| Usage/Application | Laboratory |
| Voltage | 12-24V |
| Country of Origin | Made in India |
We are a leading Manufacturer of Autoclave Controller, Horizontal Autoclave Controller and BOD Controller from Delhi, India.
Keshav Trehan (Manager)
Dinteck
1st Floor, House No 21, Main Market, Moti Nagar
New Delhi - 110015, Delhi, India