Leading Manufacturer of jumbo temperature humidity indicator, digital counters, jumbo digital indicator and digital jumbo humidity temperature indicator from New Delhi.
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Control Type | On/Off |
| Size/Dimension | 48x72,48z96,72x96 mm |
| Temperature Range | -10 to 80 Deg C |
| Display Type | Digital |
| Brand | Dinteck |
| Accuracy | +/-0.5% |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Shape | Rectangle |
| Material | ABS Panel, Metal |
₹ 4800 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Lab, Flip Flop, etc |
| Mounting Type | Panel |
| Shape | Square,Rectangle |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Number Of Digits | 4 |
| Material | ABS Panel |
| Brand | Dinteck |
| Display type | Digital |
| Counter Size | 96*96 mm,72*72 mm and 48*96 mm |
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Panel Mount |
| Display Type | Digital |
| Usage/Application | Industrial |
| Accuracy | +/-1% |
| Color | Red Digit |
| Shape | Rectangle |
| Input Voltage | 12-24V |
| Brand | Dinteck |
₹ 67000 / Piece Get Latest Price
| Display Type | Digital |
| Usage/Application | Temperature and Humidity Measurement |
| Material | ABS |
| Color | Yellow Digit |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Shape | Rectangle |
| Mounting Type | Panel |
Keshav Trehan (Manager)
Dinteck
1st Floor, House No 21, Main Market, Moti Nagar
New Delhi - 110015, Delhi, India